Odin Okra mražená, Zero 400g

Kód: 9310140010629
69,90 Kč / ks 62,41 Kč bez DPH
Skladem

Chci vám představit rostlinu, kterou většina z vás zřejmě nezná a kterou naše rodina pěstuje.

Tato teplomilná rostlina pochází z Indie nebo z Afriky, známá byla již ve 2. tisíciletí př.n.l. v Egyptě. Nepěstujeme ji sice mnoho, zato ve všech tropických a subtropických oblastech.

Jak okra vypadá? Střídavé, velké, dlanité listy s pěti nepravidelnými cípy. Oboupohlavní, krásně výrazné sírově žluté květy s výrazným „okem“, které vyrůstají v úžlabí listů.

Ke kuchyňskému použití se průběžně sklízí mladé tobolky (max. 3 až 6-ti denní), pokud jsou ještě křehké a jemné. Uvnitř musí zůstat slizovité, bez semen. Obsah důležitých látek: 3% bílkovin, 7% tuků, asi 1% minerálních látek a až 30mg% vitaminu C. Kuchyňské využití ibišku Ještě velmi mladé tobolky se mohou pojídat čerstvé, lze je i sušit, zmrazovat nebo jinak konzervovat v různých nálevech. Před smažením je třeba odříznout špičky a stonky a povařit tobolky v osolené vodě asi 10 minut. Necháme je pečlivě odkapat a před smažením dobře osušíme. Smažíme dokřupava. Abychom předešli převaření a zeslizovatění tobolek, přidáme trochu citronové šťávy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: Okra Zero.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mražené
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: